II miejsce Kasi Drukuj
Wpisany przez Estera Mirosławska-Bąk   
środa, 05 lutego 2020 00:00

II miejsce Kasi Hałat w Powiatowym Konkursie Literackim

Uczennica klasy VIb ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach zajęła II miejsce w powiatowym konkursie literackim, adresowanym dla uczniów klas IV-VIII powiatu oświęcimskiego. Tegoroczna edycja poświęcona była podróżom patrona Ziemi Oświęcimskiej – Rajmunda Kolbe, w szczególności do Kraju Kwitnącej Wiśni. Powiatowy Konkurs Plastyczny i Literacki o św. Maksymilianie w tym roku został zorganizowany po raz szósty. W przeszłości zaczynał się od poziomu gminnego, od trzech lat przebiega na szczeblu powiatowym, przy czym nasza uczennica bierze w nim udział po raz drugi (w ubiegłym roku zajęła I miejsce).

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach oraz Centrum św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach. Rywalizacji, która okazała się przedsięwzięciem międzynarodowym (w części plastycznej wzięły udział także trzy szkoły z Blieskastel w Niemczech oraz kraje misyjne Krakowskiej Prowincji Franciszkanów m.in. Włochy, Paragwaj, Argentyna, Brazylia), patronowały Fakty Oświęcim.

Uroczyste podsumowanie zmagań odbyło się w styczniu w sali Domu Ludowego w Harmężach. Podczas gali konkursowej wręczono nagrody i wyróżnienia, a uczniowie miejscowej szkoły uczcili rocznicę urodzin patrona swej placówki specjalnym programem artystycznym. Nagrody najlepszym uczestnikom wręczał wójt gminy Oświęcim Albert Bartosz i gwardian klasztoru franciszkanów w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach - o. Piotr Cuber.

Uczestnictwo w tego typu konkursach przynosi naszym uczniom wiele korzyści. Jest doskonałą metodą rozwijania własnych umiejętności literackich, poszerzenia swojej wiedzy z wielu różnych dziedzin – literatury, historii, sztuki czy geografii, a poprzez obcowanie z tak wartościową osobowością pełną marzeń, pasji, wiary i szacunku do ludzi – uczy wrażliwości, ciekawości świata, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Kojarzony przez nas dotąd wyłącznie z historii obozowej o. Kolbe skrywa w sobie wiele tajemnic, które odkrywamy w kolejnych edycjach tego konkursu…


Estera Mirosławska-Bąk